Pierwsze zawody w sezonie 2016 - Moravsky Pohar w Bruck (AUT) - Wiadomości z działaności Junior1 Racing Kart - Junior1RK 2016

Przejdź do treści

Menu główne:

Pierwsze zawody w sezonie 2016 - Moravsky Pohar w Bruck (AUT)

Opublikowany przez w RACING TEAM ·
W miniony weekend odbyła się pierwsza runda Moravskiego Pucharu, w której udział wzięli nasi dwaj kierowcy, Oliwier Parulski w kategorii E-50 i Adaś Tomaszewski w Easy 60. Zawody możemy zaliczyć do udanych, bowiem obaj kierowcy wykonali zakładane przed zawodami cele.
Oliwier zajął 7 miejsce w wyścigu finałowym i co cieszy uzyskał już tempo wyścigowe starszych kolegów.
Adaś był poraz pierwszy na torze poza Polską i w treningach ciężko było mu dorównać znacznie bardziej doświadczonym rywalom, nie mniej z sesji na sesję jechał coraz szybciej. Wieczorna analiza toru zaowocowała dobrym tempem podczas "czasówki", w której zajął on wysoką 5 pozycję. W wyścigu zabrakło jeszcze doświadczenia i Adam po kolizji spadł z 5 na ostatnią pozycję. Pościg, gdzie uzyskiwał czasy na poziomie 5 pozycji zaowocował awansem o 7 pozycji i finisz na 10 miejscu. W drugim i trzecim wyścigu zajął 7 miejsce, choć szansa była nawet na 4 lokatę, o którą walczył i w skutek nieudanych ataków ostatecznie tracił zajmowane miejsca.